Zalety powłoki antyrefleksyjnej.

Powłoka antyrefleksyjna (zwana również „powłoką AR” lub „powłoką przeciwodblaskową”) poprawia widzenie, zmniejsza zmęczenie oczu i sprawia, że Twoje okulary wyglądają bardziej atrakcyjnie. Korzyści te wynikają ze zdolności powłoki AR do praktycznie eliminowania odbić od przedniej i tylnej powierzchni soczewek okularowych.

Po zniknięciu odbić więcej światła przechodzi przez soczewki, aby zoptymalizować ostrość wzroku i mniej rozpraszać (zwłaszcza w nocy), a soczewki wyglądają na prawie niewidoczne — co poprawia wygląd, zwracając większą uwagę na oczy i pomagając nawiązać lepszy kontakt wzrokowy z innymi .

Powłoka antyrefleksyjna jest szczególnie korzystna, gdy jest stosowana na soczewkach o wysokim indeksie, które odbijają więcej światła niż zwykłe soczewki plastikowe. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy współczynnik załamania materiału soczewki, tym więcej światła zostanie odbite od powierzchni soczewek.

Dzisiejsze nowoczesne powłoki antyrefleksyjne mogą praktycznie wyeliminować odbicie światła od soczewek okularowych, pozwalając 99,5% dostępnego światła przejść przez soczewki i dostać się do oka, zapewniając dobre widzenie.

Wizualne zalety soczewek z powłoką antyrefleksyjną to ostrzejsze widzenie z mniejszym odblaskiem podczas jazdy w nocy i większy komfort podczas długotrwałego korzystania z komputera (w porównaniu z noszeniem soczewek okularowych bez powłoki AR).


Dla kogo okulary z antyrefleksem ?

  • dla osób pracujących przy komputerze
  • często korzystających z smartonów, tabletów
  • dla osób przebywających w pomieszczeniach sztucznie oświetlonych
  • dla kierowców